Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkoviště pro návštěvníky hradu se nachází pod vojenským prostorem. Z parkoviště vede k hradu lesní pěšina (cca 300 m, 10 minut pěšky). 

Parkovat lze i na jižní straně pod kopcem v obci Chotyně (cca 350 m, 15 minut pěšky).

Přístupnost

Prohlídky hradních okruhů nejsou bezbariérové. Historické interiéry se nacházejí v 1. a 2. patře.

V případě zájmu handicapovaných návštěvníků o prohlídku je nutný vlastní doprovod a předchozí ohlášení na tel.: správy hradu: +420 482 724 301 z důvodu zajištění individuálního přístupu. Do 1. patra expozice vede zdvihací plošina (výtah), 2. patro je přístupné pouze po schodech. 

Pro zrakově postižené návštěvníky nabízíme zapůjčení haptických pomůcek.

Pro sluchově postižené návštěvníky máme připravené české texty s výkladem. Výklad ve znakovém jazyce neposkytujeme - pro skupiny je možné uskutečnit prohlídku tlumočenou vlastním tlumočníkem.     

Zvířata

Pohyb psů/zvířat na nádvoří, v zahradě i parku je možný pouze na vodítku. Vstup do hradu je psům a jiným zvířatům zakázán.

Cyklisté

Stojany na kola naleznete před hradem a v průjezdu. Z důvodu památkové ochrany není možné opírat kola o zdivo, fasády atd.

Jízda na kole po nádvoří, v zahradě a parku je zakázána.

Pro děti

Na toaletách je k dispozici přebalovací pult.

Dětem a jejich rodičům je určena dětská prohlídka, kterou vede průvodce v kostýmu a místo historického výkladu má připravenou křížovku a malou odměnu. 

Občerstvení

V průjezdu naleznete občerstvení, kde si můžete vybrat z nabídky teplých a studených nápojů, drobných pochutin a jídel. Otevírací doba je shodná s otevírací dobou hradu.

Více informací v sekci MEHL Caffé Grabštejn.