Otevření Veterinárního muzea na Grabštejně

V den 25. výročí trvalého zpřístupnění hradu veřejnosti bylo na hradě otevřeno Veterinární muzeum připravené ve spolupráci s Centrem vojenské kynologie a Vojenským historickým ústavem.

Nový prohlídkový okruh Veterinární muzeum aneb dějiny nejen československé vojenské kynologie ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem, Centrem vojenské kynologie a Ing. Markem Purmenským, bývalým velitelem CVK Chotyně je veřejnosti přístupný od úterý 10. července 2018, tedy přesně od 25. výročí zpřístupnění hradu.

Zároveň tak nejen exponáty ČSLA oslavíme 100. výročí vzniku Československé republiky a část věnovaná současné vojenské praxi připomene 25. výročí vzniku České republiky. Veterinární muzeum představuje polní veterinární soupravy pocházející z výzbroje německé armády z konce 1. světové války a meziválečného období, sovětské armády a ČSLA. Nový prohlídkový okruh je formou komentované prohlídky s průvodcem veřejnosti přístupný od úterý do neděle během letních prázdnin (v 10, 12, 14 a 16 hodin) a o víkendech v září a říjnu (v 10, 12 a 14 hodin).