Benefiční koncerty pro Grabštejn

Operní představení pořádaná Benefičními koncerty ve prospěch hradu 

Správa SH Grabštejn děkuje organizátorům loňského 24. benefičního koncertu - v čele s p. Luďkem Velem, sólistou opery ND - a samozřejmě i návštěvníkům koncertu za neutuchající přízeň. 
Velice si vážíme toho, že i loňské finanční prostředky, jež se díky benefici vybraly, půjdou opět na obnovu státního hradu Grabštejn.


XXV. ročník benefičních představení ve prospěch hradu Grabštejn

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta

sobota 19. srpna 2017 v 17 hodin na dolním nádvoří st. hradu Grabštejn

 

Vstupenky lze zakoupit od 1. července 2017 na následujících místech:

  • Státní hrad Grabštejn
  • Obecní úřad Chotyně 
  • Brána Trojzemí v Hrádku nad Nisou
  • Hlavní vchod na dolní nádvoří hradu Grabštejn (pouze v den konání benefice) 

Pro více podrobností a při zájmu o VIP vstupenky kontaktujte prosím OÚ Chotyně:
OÚ Chotyně, Chotyně 163, Hrádek nad Nisou
Úřední dny: PO a ST 7:15 - 16:40
Telefon: +420 482 345 607, +420 482 345 608
E-mail: ou.chotyne@volny.cz


XXIV. benefiční koncert pro Grabštejn

V sobotu 20. srpna se konal předposlední benefiční koncert pro Grabštejn. V roce 2017 bude tedy XXV. ročník poslední beneficí, kterou pan Luděk Vele uspořádá. Na programu bude opera Prodaná nevěsta. Slyšíme z mnoha stran, proč poslední – na to je jednoduchá odpověď. Za prvé: stárneme – já i Luděk, a každá benefice nás stojí víc a víc sil. Za druhé: hrad je zachráněn, vybaven, vyzdoben, takže benefice na moc a moc procent (netroufám si udat číslo) splnily svůj účel.

Po letošním konci opery Jenůfa od Leoše Janáčka mnoho diváků říkalo, že to letošní představení bylo nejkrásnější, ale to my slyšíme téměř každý rok. Mě osobně fascinuje jedno – ti účinkující se vlastně potkají na scéně na Grabštejně po 13. hodině a začnou zkoušet, upřesňovat. Oni tu roli znají, ale v této sestavě se sejdou poprvé. Scénu a představy, co a jak bude, vysvětlí pan Vele. A pak se zkouší, opravuje, dolaďuje asi do půl třetí. No a v 17 hodin předvedou perfektní představení. Vždy smekám před jejich profesionálními výkony.

Jako každým rokem, i letos byla součástí koncertu vernisáž výstavy, tentokrát textilní výtvarnice Marie Tomášové. V galerii sv. Barbory jsou vystaveny krásné tapiserie, textilní aplikace a koláže. Ještě stále si je tam můžete prohlédnout.

Starostka obce Chotyně Jana Mlejnecká

Chotyňáček (Ročník 24 – Září 2016)


     Benefiční koncerty Grabštejn, o.p.s.
     Horní náměstí 73
     463 34 Hrádek nad Nisou
     IČO: 0028713737